top of page

Depilatsioon

Depilatsioon on levinuim karvade eemaldamise viis. Karvad eemaldatakse nii, et karvasibul eemaldatakse ning uus karv kasvab asemele alles mõne nädala pärast (olenevalt meetodist ja individuaalsetest iseärasustest). Asemele kasvavad karvad on nõrgemad, hõredamad ning vähem märgatavad. Samuti on neid ka edaspidi kergem eemaldada. Töödeldav nahk puhastatakse ja vaha kantakse nahale karvakasu suunas. Seejärel eemaldatakse vaha spetsiaalse peale asetatud paberi või kilega järsu vastukarva tõmbega.

Meie ilusalongis on võimalik depileerida kõike: kulmud, vuntsid, kaenlaalused, käed, selg, reied, sääred, bikiinipiirkonna depilatsioon ja brasiilia depilatsioon.

  • 24h enne depilatsiooni ärge külastage randa ega solaariumi.

  • Vahetult enne depilatsiooni pole soovitatav kreemitada.

  • Esmasel depileerimisel võiks karvad olla vähemalt 5-6 mm pikkused.

 

Esmasel depileerimisel tuleb kindlasti arvestada, et ideaalne tulemus ei pruugi olla kohene kuna karvasibulatel on kasvu- ja puhkefaasid. Iga karv on erinevas kasvufaasis, mis tähendab seda, et osad karvad on pikemad ja osad alles nahast välja kasvavad. Selle tõttu ei pruugi vaha kõigile karvadele ühtmoodi haakuda. Järjepideva depileerimisega kahjustatakse kõiki kasvusibulaid ja sellest tulenebki soovitud ideaalselt sile nahk.

Millega arvestada pärast depilatsiooni?

Pärast depilatsiooni on keelatud päevitada 72h. Kohene päike võib peale depilatsiooni tekitada pigmendilaike, nahaärritusi jne. Samuti võiks vältida esimesed 48h peale depilatsiooni liiga kitsaste riiete kandmist, et ära hoida nahaärritust. Massaaž, kuumad protseduurid ja igasugune naha hõõrumine on esimese 24h jooksul mitte soovitatav. Klooritatud vees, vannis ja saunaskäik on 24h keelatud kuna karva väljatõmbamisel on jäänud avatud karvapoor, kust pääsevad sisse mikroobid ja ärritajad ning võivad põhjustada karvanääpsupõletiku.

bottom of page